5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Utworzono dnia 07.12.2020
5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych. To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku.
Grudzień jest miesiącem, w którym szczególnie ,,otwierają się" nasze serca na potrzeby innych.
Zachęcamy do włączenia się w trwające jeszcze w naszej szkole akcje:
- zbiórka potrzebnych rzeczy dla chorego Dominika (pieluszki rozmiar 5, kaszki bezmleczne, kasza manna bezmleczna Bobovita, płyny i żele do kąpieli hipoalergiczne, szampon do włosów Johnson baby, deserki w słoiczkach lub tubkach, pieluszki flanelowe),
- akcja charytatywna ,,Łańcuch dobra" - wykonywanie papierowego łańcucha,
- akcja charytatywna ,,Ile waży Święty Mikołaj" - zbiórka monet na rzecz podopiecznych Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo,
- ,,Wylosuj Anioła" - wykonywanie kartek i pisanie życzeń do chorych dzieci przebywających w szpitalu onkologicznym.