Rok 2022/2023

Czerwiec 2023

Filmujemy.

Prezentowane wyposażenie zostało zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci .

Maj 2023

Robimy zdjęcia.

Kwiecien 2023

SkriBoty w akcji

Kwiecień 2023

Tablica interaktywna i konkurs wiedzy o św. Józefie

Marzec 2023

LEGO Education Spike Prime – zajęcia świetlicowe.

Nasi mali konstruktorzy w trakcie świetlicowych zajęć korzystają z klocków LEGO Education Spike Prime, by budować niezwykłe pojazdy. Zabawa świetna! A przy okazji uczniowie ćwiczą czytanie za zrozumieniem instrukcji i rozwijają kreatywność J.

Luty 2023

Roboty Photon – rusz głową.

Rusz głową - zajęcia rozwijające zainteresowania matematyczne.

Na początku rusz głową, a następnie rusz robota. Photony to nowe roboty do wykorzystania na różnego rodzaju zajęciach. Wspomagają naukę programowania w połączeniu z matematyką.

Styczeń 2023

Roboty Photon - matematyka to nie tylko liczby

Uczniowie klasy 4 na lekcji matematyki tym razem nie liczyli, ale zapoznali się z nowymi pomocami pozyskanymi w ramach #Laboratorium Przyszłości. Uczyli się programowania prostych tras robota Photon z wykorzystaniem programów Photon Draw oraz Photon Blocks. Na następnych zajęciach postaramy się połączyć pracę robota i naukę matematyki.

Grudzień 2022

Drukarka 3D – Ozdoby świąteczne 3D

Wydrukowane modele 3D  ozdobią klasową choinkę. W „akcji” uczniowie klasy czwartej i piątej.

Ozdoby 3D uzupełnią ozdoby tradycyjne wykonywane przez uczniów na lekcjach Techniki :)

Prezentowane wyposażenie zostało zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci .

Długopisy 3D  Pierwsze koty za płoty

Uczniowie klasy 6 po raz pierwszy poznawali działanie długopisów 3D. Było to nowe doświadczenie, które pokazało im jak ważna jest cierpliwość. Wykonanie nawet najprostszych modeli wymaga również precyzji i dokładności.

Październik 2022

Drukarka 3D – Pierwsze modele 3D

Poznajemy oprogramowanie do tworzenia modeli 3D. Trenuje klasa ósma.

Pierwsze modele to klasyczne kubki z uchwytem … chociaż niektórzy muszą jeszcze potrenować i na wydruk w drukarce 3D trochę zaczekać :)

Wrzesień 2022

Drukarka 3D – Poznajemy technologie 3D

Jak działa drukarka 3D ? Już to wiemy.

Wiemy gdzie są osie x,y,z, co to filament czy w jakiej temperaturze drukowane są modele 3D :)

SkriBoty w akcji

LEGO Education Spike Prime – zajęcia świetlicowe

Roboty Photon – rusz głową.

Roboty Photon - matematyka to nie tylko liczby

Drukarka 3D – ozdoby świąteczne 3D