Projekt OSEhero

Jaki jest cel projektu?

Celem projektu jest zbudowanie społeczności nauczycieli szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, którzy wyposażeni przez ekspertów OSE w wiedzę i narzędzia będą przewodnikami po cyfrowym świecie dla uczniów, innych nauczycieli i rodziców.

Dzięki projektowi OSEhero zwiększy się świadomość dotycząca cyberzagrożeń w szkołach oraz umiejętność bezpiecznego korzystania z internetu. Uczniowie, nauczyciele i rodzice będą wiedzieli, jak reagować na niebezpieczne sytuacje w sieci, jak im zapobiegać oraz gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożenia. Udział w projekcie pozwoli nauczycielom i całej społeczności szkolnej wspierać pozytywne zachowania online oraz rozwijać kompetencje cyfrowe w procesie nauczania, w tym umiejętność krytycznego myślenia i refleksyjnego wykorzystywania zasobów znajdujących się w internecie.

Więcej na : https://osehero.pl/o-projekcie

„Historie z sieci wzięte”

Ikar za bardzo odleciał w przestrzeń internetu, spędzając przed komputerem zbyt wiele czasu. Mądry Dedal zastanawia się, jak zaciekawić młodego Ikara światem offline. Podpowiedzcie mu, co mógłby zrobić!

Praca uczniów klasy V Kaszowskiej Jedynki : Lach Bartosz i Miś Dawid