Wolontariat Lisiecki Bieg Mikołajów

Utworzono dnia 28.12.2019

5 grudnia wszyscy wolontariusze mieli swoje święto, wiemy jednak wszyscy, że wolontariusze nie świętują bezczynnie. Prężnie działająca młodzież z naszej szkoły, 7 i 8 grudnia bezinteresownie pracowała na rzecz innych. Tym razem wspomagali organizatorów Lisieckiego Biegu Mikołajów Fundację „Kocham góry”. Praca polegała na zorganizowaniu biura biegu i obsłudze biegaczy. Kompletowaliśmy pakiety startowe dla biegaczy na 10 km (bieg Dziesiątka Siemaszki) i uczestników półmaratonu (Lisiecki półmaraton), wydawaliśmy je po sprawdzeniu zarejestrowanych osób, wydawaliśmy dla nich wodę na mecie, wręczaliśmy medale i sprzątaliśmy po zawodach. Praca dostarczyła nam przyjemności dzięki temu, że kontaktowaliśmy się z innymi ludźmi i stworzyliśmy grupę, która połączył wspólny cel. Atmosfera była mikołajkowa, biegacze i wolontariusze wyglądali też mikołajkowo, a świąteczne przeboje rozlegające się z głośników umilały nam czas. Cenne dla nas jest to, że mieliśmy okazję spotkać ludzi, których łączy wspólna pasja bieganie.

Renata Such

Lisiecki bieg Mikołajów