List świąteczny

Utworzono dnia 28.12.2019

Drogi Rodzicu Adopcyjny

„Pokój zamieszka kiedy Pan przybędzie”

W adwentowej refleksji, w ciszy wyczekiwania na wigilijną gwiazdę, do gorącego i otwartego serca niech przyjdzie Pan i umocni nas swoim pokojem, byśmy mogli go rozdawać wszędzie tam gdzie niepokój.

Życzymy Ci Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!!! Niech to będzie szczególny czas spędzony z najbliższymi.

Kończymy powoli 2019 rok, za nami kolejny rok wdzięczności za wszystko czego mogliśmy dokonać dzięki Twojemu wsparciu.  Dziękujmy za wsparcie duchowe,  za otwartość serca i chęć pomocy finansowej. Dzięki Twojemu wsparciu na konkretne dziecko w ramach adopcji na odległość  każdy dzień tego roku był dla niego dniem cudów. Cudem jest możliwość edukacji, cudem jest ciepły posiłek który otrzymuje w szkole, cudem jest przyjaźń i zabawa z rówieśnikami….

Spieszymy podzielić się również kolejnym cudem z Misji Ankazoabo-SUD na Madagaskarze, którym jest PROJEKT PIEKARNIA. Dzięki otwartości Darczyńców, którzy włączyli się w zbiórkę ofiar prowadzoną przez Stowarzyszenie Charytatywne Czyńmy Dobro - zbiórka była prowadzona na stronie jestescieswiatlem.pl zbudowano dwa piece.  W listopadzie ruszyły  pierwsze wypieki pieczywa w misji Sióstr Orionistek. Z relacji Siostry Alojzy Kwiatkowskiej dowiadujemy się, że „Pierwszego dnia upieczono i serwowano słodkie drożdżówki. Było ich aż 3 rodzaje: z konfiturami, które przygotowały Siostry, zwykle bez nadzienia i z cynamonem. Dzieci były zachwycone i same wybierały jaki rodzaj drożdżówki skosztują. Musielibyście ich widzieć... pełnia szczęścia.”

Jeszcze raz dziękujemy za kolejny rok w którym byłeś/aś z nami bo tylko RAZEM możemy uczynić więcej DOBRA!

Koordyantorzy: Barbara Szlagor, Ada Pieniążek

Oraz Zarząd Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro