Sukces Mateusza Piątka- ucznia klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Świętego Józefa w Kaszowie

Utworzono dnia 30.03.2021
Warto zachęcać uczniów do brania udziału w konkursach.

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

w naszej szkole obserwujemy uczniów, wspieramy a potem motywujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach. Każde dziecko jest uzdolnione, a wykrywanie tych talentów to jedno z ważnych zadań szkoły, czyli nauczycieli i wychowawców. I właśnie jedną z dróg rozwijania zainteresowań są konkursy, które stwarzają przestrzeń do pracy, odniesienia sukcesu i potrafią podnosić samoocenę.
A konkursów jest wiele i każdy może wybrać coś dla siebie. Jedne angażują zdolności intelektualne, a inne rozwijają sprawność manualną, artystyczną, ruchową. Już samo podjęcie decyzji o wzięciu udziału jest cenne. Oto uczeń stawia sobie cel: chcę sprawdzić swoje umiejętności, chcę podjąć trud przygotowań, systematycznie pracować nie tylko po to, żeby od razu wygrać, ale żeby wzbogacać swoją wiedzę i poszukiwać odpowiedzi na nowe pytania. Udział uczniów w konkursach i projektach konkursowych jest jedną z form zwiększania ich aktywności oraz atrakcyjną metodą nauczania.

Konkurs zachęca do działania, ale przede wszystkim dodaje wiary w siebie uczniom. Uczniowie uczą się odnajdywać przyjemność w sytuacjach wyzwania i widzą, że efekt ich pracy zależy od nich samych. Potem przychodzi nagroda i już sam fakt zajęcia jakiegoś miejsca sprawia radość, a otrzymanie wyróżnienia, dyplomu dostarcza cudownej mocy poczucia szczęścia. Należy pamiętać, że jeśli nie zaczniesz działać, pozostaniesz w sferze marzeń.

Wiedzą o tym Ci, którzy już niejednokrotnie stawali w szranki różnych przedsięwzięć. Dzisiaj z ogromną radością informuję, że Finalistą Małopolskiego Konkursu Geograficznego został Mateusz Piątek z klasy VIII.
Każdy sukces to dowód uznania dla nauczyciela, dla ucznia i rodziców. Zatem, serdecznie gratuluję Mateuszowi, Jego rodzicom i pani Jolancie Piwowarczyk.  Syneria tych podmiotów, inspiracja, zaangażowanie, wsparcie i wiara w to, że „Chcieć znaczy móc” przyczyniły się do sukcesu ucznia kaszowskiej Jedynki.

Gratulujemy!!!

Jolanta Karcz