C3-Litwa

Utworzono dnia 09.08.2023

Projekt Erasmus+ rozpoczęliśmy w tym roku od spotkania na Litwie. Pomimo niezbyt sprzyjającej aury na zewnątrz przyjęto nas niezwykle ciepło. Pierwsze warsztaty, rozmowy i prezentacje za nami. Pełni ciekawości oczekujemy co będzie dalej, degustując i próbując tradycyjnej kuchni litewskiej oraz regionalnych przysmaków.

Dzień drugi i trzeci.

Wraz z naszymi partnerami z Litwy, Włoch, Rumunii oraz Turcji we wtorek gościliśmy w Starostwie Powiatowym Raseiniai. Podczas uroczystego spotkania poznaliśmy Zastępcę Burmistrza Svestutisa Užemeckasa, Dyrektora Administracji Edmundasa Jonyla oraz przedstawiciela wydziału Edukacji i Sportu Panią Modestę Lukoseviciene, która przedstawiłam nam system organizacji pracy placówek edukacyjnych w powiecie Raseiniai. Po spotkaniu z władzami przyszedł czas na warsztaty jogi oraz wycieczkę krajoznawczą. W środę natomiast cały dzień pracowaliśmy nad kluczowym zagadnieniem jakim jest cyberprzemoc. Ukoronowaniem naszej pracy była zorganizowana specjalnie dla uczniów dyskoteka mająca na celu integrację i jeszcze lepsze poznanie się..

Kolejne dni na Litwie upłynęły nam na realizacji założeń projektu i omawianiu problemu jakim jest cyberprzemoc. W tym czasie uczestniczyliśmy w warsztatach na temat budowania pewności siebie oraz umiejętności otwartej i szczerej komunikacji międzyludzkiej. Koniec tygodnia był także czasem wycieczek. Dane nam było zwiedzić litewskie zamki oraz jej urokliwą stolicę - Wilno. Z otwartymi umysłami, gotowi do działania wracamy do Polski przygotowywać się na przybycie naszych partnerów do naszego kraju ????????

#Erasmus+

Litwa