C2 - Rumunia

Utworzono dnia 09.08.2023

W ramach projektu Erasmus +,  "Kindness against cyberbullying" przybyliśmy do Ramnicu Valcea aby razem z naszymi partnerami z Rumunii, Włoch, Turcji oraz Litwy omówić i przygotować strategię radzenia sobie młodzieży z agresją w cyberprzestrzeni. Nasz pobyt rozpoczęliśmy od spotkania z Wiceburmistrzem, zwiedzania miasta oraz warsztatów integracyjnych.

Kolejny dzień pobytu w Rumunii przynosi nowe wyzwania. Wspólne rozmowy i rozważania pod okiem trenerów na temat bezpieczeństwa w sieci i sposobach radzenia sobie z cyberprzemocą zakończyliśmy prezentacją naszego stanowiska w tej sprawie.

Cyfrowy ślad znany także jako cyfrowy cień to główny temat środowych zajęć w ramach programu Erasmus+. Poza zwiedzaniem Szkoły Podstawowej uczniowie mieli do wykonania wiele kreatywnych zajęć. Tworzyli własne ramy do zdjęć, odgrywali scenki tematyczne, a nawet napisali własną piosenkę!

Czas tak szybko płynie... Ledwo przyjechaliśmy do Ramnicu Valcea w Rumunii, a już ponad połowa pobytu za nami. Każdy dzień spędzony tutaj to ciekawe wyzwania i aktywności stawiane przed naszymi uczniami. Aktywności, które pozwalają wykazać się w każdej niemalże dziedzinie.

Ostatni dzień pobytu w Rumunii spędziliśmy na wycieczce do kompleksu z 4 muzeami związanymi z etnologią i historią oraz rekonstrukcjami kulturalnymi na świeżym powietrzu- muzeum Astra. Podczas pożegnalnej kolacji wykonaliśmy również nasze ostatnie zadanie wyrażając swoje uczucia i żegnając się ze wszystkimi uczestnikami projektu.

Rumunia

Utworzono dnia 09.08.2023, 21:29