C1 - Włochy

Utworzono dnia 09.08.2023

W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy naszą wielką włoską przygodę! Jako członkowie Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego mamy możliwość poznania naszych rówieśników z różnych zakątków Europy oraz wymiany doświadczeń. Jest to także doskonała okazja do szlifowania języka oraz poznania innych ciekawych kultur.

Dzień 2

Wtorek był dla nas nie lada wyzwaniem. Od samego rana wspólnie z naszymi rówieśnikami biorącymi udział w projekcie Erasmus+ dyskutowaliśmy na temat cyberprzemocy. Każda ze szkół przedstawiała prezentację dotyczącą danych statystycznych odnoszących się do cyberprzemocy w ich kraju oraz szkole. Zwieńczeniem dzisiejszego dnia było zwiedzanie Narodowego Muzeum Archilogicznego ,,Vito Capialbi" oraz centrum prowincji Vibo Valentia. Zmęczeni, ale bardzo pozytywnie nastawieni czekamy na kolejne wyzwania jutrzejszego dnia.

Dzień 3

Acquaro to kolejna miejscowość którą odwiedziliśmy w ramach projektu Erasmus+. Celem naszej wyprawy tym razem było nie tylko zwiedzenie tutejszej szkoły, czy spróbowanie lokalnych smakołyków, ale przede wszystkim praca w międzynarodowych zespołach i wspólna debata nad problemem jakim jest cyberprzemoc. To jednak nie wszystko. W dniu dzisiejszym dane nam było także odwiedzić największe muzeum w prowincji Calabria, w którym to znajdują się niesamowite artefakty odnalezione w morzu. Najbardziej imponującymi były wykonane w całości z brązu dwa posągi przedstawiające dawnych greckich wojowników.

Dzień 4

Czy można stać się jedną wielką Włoską rodziną w zaledwie kilka dni? Uczniowie z Polski, Litwy, Rumunii oraz Włoch udowadniają, że nic nie stoi na przeszkodzie! Dzisiejsza wyprawa do Tropei oraz wcześniejsze warsztaty w Dasa dosadnie pokazały, że nie jesteśmy czterema małymi osobnymi grupami, a jedną wielką wesołą drużyną, która wspaniale współpracuje.

Dzień 5

Piszą o Nas we włoskiej prasie:

Włochy

Utworzono dnia 09.08.2023, 21:28